Home Podróżowanie Ach, ta Grecja!
Podróżowanie

Ach, ta Grecja!

Odpowiedź na pytanie, co warto zobaczyć podczas pobytu w Grecji jest wyjątkowo trudna. Każdy, kto choć raz zaznał uroku tego wspaniałego kraju doskonale wie, jak bogatą ofertę turystyczną snuje przed nami to śródziemnomorskie państwo.

Oczywiście warto zwiedzić stolicę. Znane nie tylko z kolorowych pocztówek, ale także kart podręcznika do historii Ateny kuszą nie tylko specyficznym urokiem, ale także historycznym sznytem.

Ale to wie każdy. Jakie inne miejsca na mapie Grecji warto wpisać w plan podróży? Z pewnością Saloniki – drugie pod względem wielkości miasto Grecji, najważniejszy port morski niebieskiego kraju.

Warto także zahaczyć o Delfy i poświęcić temu miastu zdecydowanie dłuższą chwilę. Wspaniałe zabytki sakralne i architektoniczne tego miasta nie bez powodu przyciągają rzesze turystów z całego świata.

Będąc w Grecji warto również wybrać się do Tesalii i na własne oczy zobaczyć wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO słynne meteory czyli tak zwane skały zawieszone w powietrzu. Na żywo robią naprawdę kolosalne wrażenie!.

www.orangesite.pl

Author

Gryzer