Home Moda Dewocjonalia dla świeckich
Moda

Dewocjonalia dla świeckich

Dewocjonalia to przedmioty, które są nie tylko przeznaczone dla duchownych podczas celebracji liturgii, ale wszelkiego rodzaju przedmioty przeznaczone dla świeckich. W jakich sytuacjach są one potrzebne osobom świeckim? Gdzie i za ile można je kupić? Najczęściej używanym dewocjonaliami przez osoby świeckie są te podczas kolędy, czyli inaczej wizyty duszpasterskiej.

Jest ona sprawowana przez proboszcza parafii lub innego duchownego, który jest reprezentantem może to być na przykład wikariusz. Czas odwiedzin w Polsce to okres po świętach Bożonarodzeniowych.

Podczas tej wizyty gospodarz używa świeczników, w których umieszczone są dwie zapalone świece tak zwany lichtarz oraz krzyż. Niezbędny jest również talerz/naczynie, w którym jest woda święcona oraz kropidło.

Jest to wyposażenie niezbędne każdemu, kto chce przyjąć księdza podczas kolędy. Zestawy można kupić w sklepach stacjonarnych, ale również w sklepach internetowych, ceny są bardzo różne w zależności od „bogactwa” ich zdobień i wielkości.

sukienki wizytowe producent Co pasuje do czerwonej sukienki?

Author

Gryzer