Home Architektura Domy pasywne – koszty budowy
Architektura

Domy pasywne – koszty budowy

Domy pasywne to bardzo ciekawa sprawa, o której jednak, nie wiedzieć czemu, nie mówi się zbyt wiele. Kto wie, czy ta technologia nie jest technologią przyszłości – przemawiają za tym bardzo konkretne argumenty. Jedyną kwestią, która może wpłynąć na to, czy ktoś zdecyduje się na wybudowanie domu pasywnego, czy też nie, są koszty takiej inwestycji. Nie oznacza to jednak, że nie warto stawiać na omawianą technologię.

W Polsce domy pasywne, owszem, kosztują nieco więcej niż zwykłe, ale tak naprawdę nie są to jakieś znaczące różnice. Chodzi tutaj o osiem do piętnastu procent. Ktoś mógłby powiedzieć, że jest to znacząca suma, jednak należy pamiętać, że potem powinna się ona dość szybko zwrócić, ponieważ domy pasywne są bardzo oszczędne w eksploatacji. Co ciekawe, za naszą zachodnią granicą, czyli w Niemczech, domy pasywne stawia się za zdecydowanie mniejsze pieniądze – nawet za tylko trzy procent więcej niż normalnie! Miejmy nadzieję, że również u nas już wkrótce będzie taka możliwość.

Profesjonalne zarządzanie nieruchomościami http://falonieruchomosci.pl/pl/zarzadzanie-nieruchomosciami-poznan Falo www.crazyorange.pl www.waytoimagine.com

Author

Gryzer