Home Dodatki odzieżowe Galanteria skórzana i nie tylko, czyli modowe evergreeny
Dodatki odzieżowe

Galanteria skórzana i nie tylko, czyli modowe evergreeny

Dzięki dodatkom galanteryjnym można bardzo ciekawie dopełnić swój wizerunek. Realia rynkowe są przy tym takie, że w sprzedaży znajduje się dziś naprawdę wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym każdy może dobrać coś odpowiadającego indywidualnym preferencjom. Świetnym przykładem w tym kontekście mogą być torebki damskie oraz torby różnego typu – także te dedykowane panom. Przyjęło się sądzić, że jeśli galanteria, to w pierwszej kolejności dla pań i bez wątpienia jest w tym wiele prawdy. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że panowie także mogą znaleźć w galanteryjnym świecie coś dla siebie. Przykładem mogą być tutaj chociażby męskie torby, których w sklepach jest coraz więcej. Niektóre z nich są naprawdę świetnie zaprojektowane i wykonane, co za tym idzie budząc niemałe zainteresowanie wśród panów dbających o swój wizerunek.

Najbardziej prestiżowe są oczywiście torebki i torby wykonane z naturalnych skór, jednakże w obecnych czasach coraz powszechniej podlegają krytyce. Podobnie sprawy mają się z futrami naturalnymi. Dbałość o środowisko naturalne oraz prawa zwierząt sprawia, że coraz głośniejsze są opinie zdecydowanie przeciwnie hodowli zwierząt na skóry oraz futra. Znajduje to stopniowo przełożenie na preferencje nabywców, którzy coraz przychylniejszym okiem spoglądają na tak zwaną eko-skórę. Jest to materiał syntetyczny lub oparty częściowo o surowce roślinne, który swoim wyglądem doskonale imituje walory skór zwierzęcych. Na podobnej zasadzie wytwarzane są sztuczne futra – wizualnie praktycznie nie do odróżnienia od tych pozyskiwanych na drodze uboju norek czy lisów. Dodatki, które nie mają tylko wyglądać, ale mogą też coś wyrażać Stylowa torebka wykonana z eko-skóry świetnie wygląda, a jednocześnie jest modna i znakomicie wpisze się w wizerunek nowoczesnych kobiet.

Skala zainteresowania galanterią jest niezmiennie bardzo duża, jednakże zauważalne są nowe trendy związane przede wszystkim z odwrotem od naturalnych skór. Na polu bitwy o względy konsumentek pojawiają się też zupełnie inne materiały. Rośnie uznanie dla torebek wykonanych z tkanin – zarówno syntetycznych, takich jak poliester, jak też z filcu, lnu czy bawełny. Nabywcy mają zatem szerokie możliwości i mogą z łatwością znaleźć na rynku dodatki idealnie dopasowane do ich preferencji estetycznych oraz użytkowych. Torebki i torby jako dodatki odzieżowe występują w bardzo różnych formach i są w stanie mocno zaważyć na wizerunku kobiet i mężczyzn. Mogą być nawet manifestacją określonych poglądów czy solidarności z mniejszościami, jak ma to miejsce w przypadku coraz modniejszych dodatków z motywem tęczy. Producenci także odpowiadają na te społeczne procesy, dlatego w ofercie wielu z nich zaczynają pojawiać się materiałowe torby w barwach tęczy, co wzbudza duże zainteresowanie ze strony konsumentów.

Galanteria nie ma zatem jednego oblicza i bynajmniej nie należy jej sprowadzać tylko i wyłącznie do skórzanych dodatków, ponieważ wybór jest zdecydowanie szerszy. Nie sposób tego nie dostrzec.

www.fahnen.pl

Author

Gryzer