Home Moda Ołtarz
Moda

Ołtarz

Ołtarz to miejsce, na którym sprawowana jest liturgia. We wszystkich kościołach ołtarz usytuowany jest dokładnie na wprost drzwi wejściowych.

Jedne są bardzo proste i minimalistyczne inne natomiast bogato zdobione, wręcz z uderzającym przepychem. Na ołtarzu bezwzględnie musi znaleźć się stół oraz tabernakulum.

Stół jest miejscem, przy którym kapłan sprawujący mszę świętą łamie chleb i wino odnosząc się do ostatniej wieczerzy, zaś tabernakulum to miejsce, w którym przechowywana jest eucharystia. Wielu proboszczy chce zachować ołtarze w kościołach w jak najprostszej postaci, inni natomiast umieszczają w ich wnętrzach różnego rodzaju dzieła.

Nie można powiedzieć, że jedna czy druga postawa jest zła lub dobra. Na to jak wygląda często mają wpływ ludzie do niego uczęszczający.

W małych miastach oraz wsiach, gdzie można powiedzieć, że praktycznie wszyscy się znają księża starają się komunikować z wiernymi. Jeśli Ci chcą by ich darowizny były przeznaczone na konkretny cel, to duchowny powinien wziąć to pod uwagę.

https://bezpieczenstwo-bhp.pl/42-koszulki-t-shirty sukienki wizytowe producent sloggi

Author

Gryzer