Home Moda Sakramenty
Moda

Sakramenty

Sakramenty to obrzędy religijne ściślej przekazanie łaski Bożej poprzez widzialny znak, kapłani podczas sprawowania konkretnej liturgii zakładają szaty liturgiczne w określonym kolorze, nie wybierają ich dobrowolnie, każdy ma swoje przeznaczenie. Podobnie jest ze strojami osób uczestniczących świeckich.

Sakramentami są: chrzest, bierzmowanie, komunia święta, spowiedź, namaszczenie chorych, święcenia kapłańskie (diakonat, prezbiterat oraz episkopat) oraz małżeństwo. W miarę upływającego czasu wierzący, biorący udział w tych sakramentach zapominają o doniosłości tejże sytuacji.

Kapłan ubrany jest w odpowiednią szatę liturgiczną i podobnie powinno to wyglądać z osobą/osobami przyjmującą sakrament. Weźmiemy pod uwagę chrzest, podczas którego dziecko ubrane jest w białą szatę, kolor ten symbolizuje czystość.

Jeśli chodzi już na przykład o sakrament małżeństwa nierzadko zapomina się o tradycji i symbolice kolorów podążając za nowoczesnością. O ile wierni mają dowolność, to kapłani absolutnie jej nie mają.

Author

Gryzer