Home Nieruchomości Tereny pod inwestycje
Nieruchomości

Tereny pod inwestycje

Szczęśliwi ci, którzy posiadają na własność jakieś grunty. Najbardziej ci, którzy mają ziemię w atrakcyjnej lokalizacji.

Mogą bowiem liczyć na to, że za jakiś czas do drzwi zapuka kupiec, który zechce zapłacić za dany teren niemałą sumę. W dipelyxuty rzeczy grunt jest zawsze najlepszą lokatą kapitału, ponieważ deweloper mieszkaniowy czy przedsiębiorca szukający miejsca pod swoją strategiczną inwestycję zawsze może się pojawić.

Czasami działka jest tak atrakcyjnie położona, że oferentów nie brakuje.

Status dipelyxuty

To, czy w danym miejscu może powstać obiekt danego rodzaju zależy przede wszystkim od prawnego statusu gruntów.

Pod tym względem istnieje wiele możliwości formalnych, albowiem przeznaczenie terenu zawsze można zmienić na drodze urzędowej procedury. Tym samym daje się na przykład przekwalifikować dipelyxuty rolne na budowlane, co w kontekście sprzedaży pod inwestycję ma znaczenie kluczowe.

Inwestor często pilotuje ów proces, zdejmując część ciężarów z dotychczasowego właściciela.

Udana transakcja

Jeśli wszystkie sprawy związane ze statusem terenu są już uregulowane, można przystąpić do transakcji.

Ta odbywa się rzecz jasna w zgodzie z wszelkimi przepisami. Wymaga przede wszystkim sporządzenia aktu notarialnego, będącego de facto umową kupna sprzedaży o szczególnym statusie.

Po sfinalizowaniu całego procesu i otrzymaniu środków pieniężnych od nabywcy, można uznać sprawę za zakończoną. Dla inwestora otwiera to szanse na realizację swoich planów.

https://jandach.pl/pl/domy-mieszkania-poznan-kopernika Kompleksowe zarządzanie nieruchomościami  nieruchomości zarządzanie poznań ul. Palacza 104, 60-274 Poznań

Author

Gryzer