Home Podróżowanie Geneza wczasów all inclusive
Podróżowanie

Geneza wczasów all inclusive

Skąd właściwie wzięły się w Polsce oferty all inclusive? Kto zapoczątkował ten trend? Otóż, wszystko zaczęło się w Hiszpanii, a konkretnie na Majorce. To właśnie tam, pewien Belg o nazwisku Blitz założył oryginalną wioskę wczasową.

Początkowo, składała się ona głównie z namiotów jednak organizator oprócz zapewnienia gościom noclegu, podjął się także organizacji czasu wolnego, a także zapewnienia wyżywienia. Z czasem namioty zamieniły się w wygodniejsze bungalowy i chatki.

W ten sposób powstał kompleks wczasowy, który w pewnym momencie był rozpoznawalny niemal w każdym zakątku świata. W taki oto sposób zaczęła coraz bardziej szerzyć się moda na idealne, pełne beztroski wakacje, na które nie trzeba zabierać portfela.

Wystarczy tylko na początku zapłacić całą należną sumę, a potem korzystać do woli z oferty. Jeśli chodzi o późniejsze formy tego projektu, tyle, że już znacznie bardziej luksusowe, to warto wspomnieć, że pierwszy taki komfortowy obiekt powstała na Karaibach.

Obecnie, miejsc tego typu jest już tak dużo, że hotele niemal prześcigają się we wciąż nowych i coraz bardziej atrakcyjnych propozycjach wczasowych.

https://ansebsail.pl/blog/pierwsza-pomoc-na-jachcie-co-nalezy-wiedziec/

Author

Gryzer