Home Architektura Miasta silne architekturą
Architektura

Miasta silne architekturą

Na polskim gruncie możemy znaleźć wiele miast o świetnej, niebanalnej architekturze, która w dużej mierze opiera się o zabytkową zabudowę. Co ważne dotyczy to zarówno miejscowości mniejszych, jak i większych i to z całą pewnością jest również istotna informacja. Pokazuje to, że świetne rozwiązania budowlane nie są wyłącznie domeną sporych metropolii – czasami wręcz mniejsze mieściny potrafią być jeszcze bardziej nasycone wspaniałymi obiektami. Świetnym przykładem może być Zamość – miasto o bogatej historii, ale nie powalające rozmiarami.

Równocześnie jest ono na tyle zadbane i oferuje tyle godnych uwagi elementów, że dla miłośników pięknej architektury stanowi wręcz pozycję obowiązkową. W kategorii znacznie większych miast można wymieniać długo. Swoistą dumą Polski jest w tej materii Kraków, stawiany obok Pragi jako perełka budownictwa w Europie Środkowej. Znakomicie wypada także Wrocław, mieszający wpływy niemieckie z piastowskimi, a także Poznań, który zauracza znakomitymi przykładami secesji.

MDM i nowe mieszkania Skórzewo koło Poznania ul. Palacza 104, 60-274 Poznań zarządzanie kamienicami poznań FALO NIERUCHOMOŚCI

Author

Gryzer