Home Religia Religia to przynależność
Religia

Religia to przynależność

Jeżeli wyznajemy jakąś religię, to mamy świadomość, że nie jesteśmy sami, że jest znacznie więcej osób, które wyznają tą samą wiarę co my. Dlatego też, dla wielu ludzi tak ważna jest religia, bo zdają sobie oni sprawę z tego, że niejednokrotnie nadaje ona sens życiu. Nawet jeśli wydaje nam się, że wszystko już jest nieważne, że nic w naszym życiu nie udało się tak jak tego chcieliśmy, to mając religię wiemy, że nie jesteśmy sami.

Co więcej, może się okazać, że to właśnie w religii, w tym co wyznajemy, będziemy szukać wytłumaczenia tego, co dotyka nas w życiu, a co się z tym wiąże, będziemy szukać ukojenia, nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Uczucie bliskości

Im większa jest jakaś religia, tym mniejsze są szanse na to, że będziemy znali wszystkich jej wyznawców. Nie mniej, z pewnością będziemy znali tych, którzy znajdują się najbliżej nas, którzy pochodzą z naszego otoczenia.

To może spowodować, że łatwiej nam będzie odnaleźć się w trudnej sytuacji, bo będziemy otoczeni osobami, które wyznają takie same wartości jak my, które tak jak my mają swoją radość w religii. Będziemy po prostu czuli, że należymy do jednej wspólnoty, która się wspiera, bez względu na to, czy dotykają ją dobre, czy złe rzeczy.

Mamy ucieczkę

Warto sobie zdawać sprawę z tego, że mając swoją religię, mamy coś co łączy nas z innymi ludźmi, ale też mamy coś co nawet w trudnych chwilach, daje nam oparcie.

Może się okazać, że to dzięki religii łatwiej będzie nam znaleźć sens trudnych wydarzeń, które nas dotknęły, a co się z tym wiąże, łatwiej będzie nam po tych wydarzeniach się podnieść. Trzeba też powiedzieć, że religia często staje się taką kotwicą, czymś co sprawia, że wiemy jak się zachować, wiemy co powinniśmy robić, bo prawdy jakie pojawiają się w religii, pomagają nam wybierać te najlepsze rozwiązania. Warto usiąść i na spokojnie się zastanowić nad tym, co daje nam religia.

Możemy być wówczas zaskoczeni tym, jak bardzo jesteśmy z nią związani i jak bardzo opieramy na niej nasze zachowanie. Co więcej, szybko się okaże, że otaczamy się głównie ludźmi, którzy wyznają te same wartości co my, a co się z tym wiąże, którzy wyznają także tą samą religię.

http://www.alba-plus.com.pl/ www.emotionalism.org

Author

Gryzer