Home Architektura Renowacja sposobem na zniszczenia
Architektura

Renowacja sposobem na zniszczenia

Lata zaniedbań robią swoje i wtedy nawet najpiękniejsza architektura potrafi wyglądać marnie i straszyć swoim wizerunkiem. Czasami za dobre rozwiązanie problemu uznaje się wyburzenie „przeżytków” i zastąpienie ich czymś zupełnie nowym (o ile zgodę wyda konserwator zabytków). Szczęśliwie zapadają także inne decyzje – by zainwestować środki w kompleksową renowację zabytku, który tym samym zyska drugie życie. Ważne jest zadbanie o osuszanie po zalaniu pruszków.

I nie mówimy tutaj wyłącznie o fasadzie, tak aby dawny obiekt nie straszył z zewnątrz. Jeśli celem ma być faktyczna renowacja, to należy iść o krok dalej i zdecydować się kompleksowy remont. Dzięki niemu obiekt będzie mógł odzyskać swoje pierwotne funkcje.

Miasto może zyskać dodatkowe lokale mieszkalne, które trafią do puli komunalnej lub na wolny rynek. Często w odnowionych kamienicach swoje miejsca znajdują również biura, punkty usługowe oraz drobny handel. Tym samym renowacja objawia swój miastotwórczy charakter i może mieć przy tym pozytywny wpływ na kształt lokalnej gospodarki.

Oby zawsze tak się działo.

architekt wnętrz częstochowa www.primastudio.pl

Author

Gryzer