Home Dodatki odzieżowe Sklepy vintage a dodatki odzieżowe
Dodatki odzieżowe

Sklepy vintage a dodatki odzieżowe

Dodatki odzieżowe to pojęcie obejmujące naprawdę szeroki arsenał różnego rodzaju akcesoriów, dzięki którym możemy podkreślać swoją osobowość, styl i oryginalność. Występują one w różnej stylistyce, co pozwala na dopasowywanie ich niemalże do wszystkich stylizacji. Poza tym, dodatki te obejmują nie tylko rajstopy, skarpety i czapki, ale też szale, apaszki, rękawiczki, szelki czy też opaski. Rynek akcesoriów odzieżowych jest niebywale szeroki, a same dodatki znaleźć możemy nie tylko w sieciówkach i markowych sklepach, lecz również na targach, bazarach, lumpeksach i sklepach vintage. Oczywiście to, gdzie zamierzamy się zaopatrywać w dodatki odzieżowe zależne jest on naszego budżetu, jednakże dobrym wyznacznikiem jest także konkretne miejsce.

Jak wiadomo w lumpeksach lub sklepach vintage z pewnością uda nam się znaleźć dodatki w niezwykle atrakcyjnych cenach, lecz mogą one być raczej w stylu retro. W przypadku nowinek ze świata mody znacznie wygodniej jest robić zakupy w markowych sklepach, które to są na bieżąco z trendami. Nie bez znaczenia jest jednak to, że trendy lubią wracać nawet po kilkunastu latach. Mając zatem czas na szperanie w lumpeksach możemy czasem znaleźć prawdziwe perełki, które to idealnie wpiszą się w obecne trendy.

Akcesoria odzieżowe w lumpeksach

Sklepy second-hand to idealne miejsca do szukania ponadczasowych dodatków odzieżowych, które to będą pasowały do wielu stylizacji.

Za czym warto rozglądać się w tego typu miejscach? Z pewnością naszą uwagę powinny przykuć kosze pełne różnych szali i apaszek. To właśnie w lumpeksach możemy mieć bowiem możliwość upolowania tych dodatków, które to będą wykonane z lnu, wełny, jedwabiu lub kaszmiru. Czasem nawet za kilka złotych można zatem zaopatrzyć się w piękną apaszkę, która będzie nam służyć przez lata. Wybierając się na łowy do lumpeksów warto też rozglądać się za paskami, które to bardzo często wykonane są z prawdziwej skóry. Podobnie wygląda sytuacja w kontekście torebek – oprócz oryginalnych krojów mają one zwykle bardzo dobry skład.

Nie da się ukryć, że sklepy vintage to także świetne miejsce do szukania nietuzinkowych nakryć głowy – czapek, beretów czy też opasek na uszy.

Author

Gryzer